Uroczystość Nadania Imienia

Tadeusza Nowakowskiego 19.01.2018 

Informacje ... proszę kliknąć tutaj

 


 


 


1.09.2017 - Gratulujemy!!!
Wpisany przez AMBAK   
Niedziela, 03 Wrzesień 2017 10:02
Mamy zaszczyt przekazać, że nasza szkoła z dniem 1 wrzesnia 2017 roku przystąpiła do projektu unijnego FuturEYEzing. Naszymi szkołami partnerskimi są Bułgaria, Szwecja i Hiszpania. Jednocześnie informujeny, że koordynatorem projektu w naszej szkole jest Renata Kujawa. Życzymy powodzenia.
 
Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenia bydgoskie''
Wpisany przez AMBAK   
Wtorek, 06 Listopad 2018 07:51
 
Na konkurs we wszystkich kategoriach językowych wpłynęły 42 prace. W pracach jury zgodził się wziąć udział Pan doktor Mirosław Gołuński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dzięki któremu udało się wyłonić laureatów, gdyż poziom prac uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjów, a także szkół ponadpodstawowych był wysoki i bardzo wyrównany. W kategorii język obcy, tradycyjnie już najwięcej prac nadesłano w języku angielskim, dlatego też jury postanowiło podzielić prace na dwie kategorie: pierwsza - język angielski oraz druga - język francuski i niemiecki (łącznie). Należy przy tym podkreślić, że na szczególne wyróżnienie zasługują laureaci ze szkół podstawowych, którzy mierzyli się ze starszymi kolegami-poliglotami.
Ponadto organizatorzy chcieliby wyróżnić Urszulę Stegienkę, która jako jedyna nadesłała prace w dwóch kategoriach językowych (język polski i język angielski) i - co zdarzyło się pierwszy raz - została laureatką w obu (podkreślamy, że jury z poszczególnych kategorii językowych obradowały osobno).
Wszystkich laureatów zapraszamy na rozdanie nagród - ,,Tadeuszków'', które odbędzie podczas Święta Patrona IX LO Tadeusza Nowakowskiego, 8 listopada (czwartek) o godz.12:00 w siedzibie szkoły przy ul. Z. Nałkowskiej 9 w Bydgoszczy. Prosimy o potwierdzenie przybycia do środy 7 listopada ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 JĘZYK POLSKI

Szkoły podstawowe klasy IV ? VI
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Anna Szwarc, SP nr 16 (opiekun: Renata Watza)
III miejsce: Karolina Ojewska, SP nr 31 (opiekun: Katarzyna Jarzembowska)

 
Szkoły podstawowe klasy VII-VIII i III klasy gimnazjum

I miejsce: Kornelia Kicińska SP w Ostromecku
II miejsce ex aequo: Jagoda Brzeska, Gimnazjum nr 17 (opiekun: Katarzyna Damska), Urszula Stegienka SP nr 32
III miejsce ex aequo: Agata Smolarek,  Gimnazjum nr 17 (opiekun: Katarzyna Damska); Maksymilian Lebioda, Gimnazjum nr 17 (opiekun: Beata Wróblewska)

 

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Aleksander Krzyżanowski, Liceum Akademickie ZS UMK w Toruniu (opiekun: dr Ilona Glatzel)
II miejsce: Aleksandra Osika, Zespół Szkół w Mogilnie (opiekun: Kinga Gąska)
III miejsce: Natalia Barczak, III LO w Bydgoszczy (opiekun: Joanna Bednarz-Krężel)
Wyróżnienia: Tymoteusz Padczyk, IX LO w Bydgoszczy; Zuzanna Gawłowska, Zespół Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie; Marta Karabasz, IX LO w Bydgoszczy

 
JĘZYK ANGIELSKI:

I miejsce: Bartosz Żytowicz, IX LO w Bydgoszczy
II miejsce ex aequo: Adrianna Czachowska, SP nr 46 (opiekun: G. Cichocka-Dadzibóg); Urszula Stegienka SP nr 32
III miejsce: Kajetan Nurczyński, SP im. J. Verne?a w Białych Błotach (opiekun: A. Żabka)

 
JĘZYK FRANCUSKI I JĘZYK NIEMIECKI: 

I miejsce: Sandra Kobierska, IX LO w Bydgoszczy
II miejsce: Amelia Ciecierska, SP im. J. Verne?a w Białych Błotach (opiekun: Arkadiusz Żabka)
III miejsce ex aequo: Julia Buśkiewicz, IX LO w Bydgoszczy; Oskar Szymonowicz, SP nr 46 (opiekun: Justyna Łepek)
 
Dzień Turystyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wpisany przez AMBAK   
Poniedziałek, 29 Październik 2018 08:18
Dnia 23 października uczniowie klasy IID wzięli udział w zorganizowanej przez instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego konferencji pt. Dzień Turystyki UKW, której tematem przewodnim była Bułgaria. W programie imprezy znalazły się bardzo ciekawe prelekcje, m.in. Yordana Dragancheva, radcy handlowego Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce na temat Bułgarii jako destynacji turystycznej, dr hab. Margarity Ilievy, prof. nadzw. UKW pt. "Bułgaria w europejskiej różnorodności". Wśród prelegentów znalazł się również nasz nauczyciel geografii Arkadiusz Szulc, który przedstawił swoją relację z tegorocznej geocachingowej wyprawy do Bułgarii. W przerwie między wystąpieniami nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy pamiątek z wyjazdów turystycznych m.in. do Bułgarii, a także wystawy tzw. ,,drewniaczków'', czyli skarbów jakimi wymieniają się geocacherzy na całym świecie. Po zakończeniu sesji plenarnej odbyły się zajęcia terenowo-szkoleniowe, w ramach których uczniowie mogli wziąć udział w szkoleniu nordic walking, terenowej grze miejskiej oraz w grach i zabawach psychologicznych dla potencjalnych pilotów i przewodników wycieczek.
 
04.09.2017 - Wręczenie dyplomów matury międzynarodowej
Wpisany przez AMBAK   
Wtorek, 12 Wrzesień 2017 18:49
Już chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się do obowiązków szkolnych, ale chcieliśmy przypomnieć jeszcze raz 4 września. Tradycją stało się, że dzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego  jest jednocześnie okazją do wręczenia dyplomów IB Diploma Programme (dyplomów matury międzynarodowej). W tym roku  dyplomy otrzymało 51 uczniów klas. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Oskar Kołaczek, Gracjana Bloch, Michalina Czerwińska i Adam Masalski. Zapraszamy do obejrzenia relacji na Fanpage szkoły...proszę kliknąć tutaj.
 
II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego "Urzeczenie" - WYNIKI
Wpisany przez AMBAK   
Piątek, 26 Październik 2018 05:37
 
Wczoraj, tj. 24 października 2018 roku, odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego "Urzeczenia". Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe IV-VI, szkoły podstawowe VII-VIII i klasy III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Pragniemy przypomnieć, iż wręczenie nagród nastąpi 8 listopada 2018 r. o godzinie 12:00 podczas Dnia Patrona IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Nowakowskiego.

 Po burzliwych naradach Komisja ogłosiła następujące wyniki: 

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI
I miejsce: Antonia Ryczak (opiekun: J. Nadolna)
II miejsce: Mikołaj Kaczmarek (opiekun: H. Kolińska)
III miejsce ex aequo:
Ewa Różańska (opiekun: M. Ciesielska)
Amelia Ciecierska (opiekun: M. Stachowska-Sikorska)
Wyróżnienie: Natalia Suplicka (opiekun: A. Skibińska-Szwejser)

Kategoria: szkoły podstawowe klasy VII-VIII i klasy III gimnazjum
I miejsce: Hubert Jagła (opiekun: J. Nadolna)
II miejsce: Oliwia Skonieczna (opiekun: K. Damska)
III miejsce: Maja Bartoszewska (opiekun: A. Pol)
Wyróżnienie: Wiktoria Szwajca (opiekun: K. Jarzembowska)

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Michał Tobolewski (opiekun: K. Narojczyk)
II miejsce: Julia Sumisławska (opiekun: E. Żukowska)
III miejsce ex aequo:
Filip Kazieko (opiekun: K. Damska)
Aleksandra Górna (opiekun: E. Żukowska)
Wyróżnienie: Julia Synowiec (opiekun: E. Żukowska)
 
Serdecznie gratulujemy!!!! 
 
Wolontariusze w akcji - VI Półmaraton Bydgoski
Wpisany przez AMBAK   
Czwartek, 25 Październik 2018 05:54
Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 po raz kolejny spisali się na medal. Tym razem pracowali przez 2 dni, pomagając w przygotowaniach oraz wspomagając prawidłowy przebieg Półmaratonu Bydgoskiego, który w tym roku zorganizowano po raz szósty. Kilka tysięcy biegaczy wzięło udział w samym półmaratonie, lecz oprócz niego miały miejsce dwie imprezy towarzyszące, gdzie również nie zabrakło naszych wolontariuszek i wolontariuszy, tj. bieg dla dzieci na płycie głównej stadionu Zawisza oraz bieg na dystanie 5 km.  Więcej zdjęć na naszym Fanpagu .... .
 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - relacja
Wpisany przez AMBAK   
Niedziela, 21 Październik 2018 20:30

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku dzień ten dedykowany był młodym ludziom i ich zdrowiu psychicznemu w zmieniającym się świecie (Young people and mental health in a changing world). W związku z tym, uczniowie IIIA i IIIB psychologii HL przygotowali plakaty informujące o najczęstszych zaburzeniach psychicznych wśród młodzieży. Oprócz tego, zorganizowali i przeprowadzili akcję promującą spędzanie czasu bez telefonów. Uczniowie całej szkoły w zamian za pozostawianie telefonów losowali tzw. "niepytajki". Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem!Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział, a także uczniom za ich zaangażowanie i pomoc w realizacji mojego pomysłu.

A. Zaborowska

 

 
15.09.2017 - Czas na maturę, czas na studia!
Wpisany przez AMBAK   
Niedziela, 17 Wrzesień 2017 13:05
Dnia 15 września 2017 roku klasa 3C naszego liceum wraz z wychowawcą Panem Tomaszem Szałkowskim i opiekunem Panią Aleksandrą Buchholz  uczestniczyła w tegorocznej edycji Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów, który odbywał się na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w dniach 14-15 września. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych ośrodków akademickich - m.in. Poznania, Gdańska, Łodzi, Szczecina i oczywiście Bydgoszczy. Mogli również  uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami  OKE oraz Panią dyrektor OKE w Gdańsku Panią Ireną Łaguną.  

- Matura to naprawdę przełomowy moment w życiu i warto zrobić wszystko, aby wypadła jak najlepiej - podkreśla Irena Łaguna- Nasi eksperci przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii, wos. Znajomość wymagań i procedur z pewnością ułatwi podjęcie przemyślanych decyzji, a dobre decyzje przełożą się na udany egzamin.  
Konkurs "Igrzyska śmierci" - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Wpisany przez AMBAK   
Piątek, 19 Październik 2018 21:51
Biblioteka serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym książki "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 


 

 

 

 
Konkurs to 50 pytań sprawdzających znajomość pierwszego, najpopularniejszego tomu trylogii Suzanne Collins. 

Zgłoszenia przyjmujemy do piątku (26.10.2018) w bibliotece oraz drogą e-mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


 
Konkurs odbędzie się we wtorek (30.10.2018) na drugiej długiej przerwie, tj. 13:25-13:45. 

Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

 Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
 
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
Wpisany przez AMBAK   
Czwartek, 18 Październik 2018 05:55
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela,  Samorządu Uczniowski Zespołu Szkół nr 4 przygotował uroczystość, której najważniejszym punktem było wręczenie tradycyjnych nagród nauczycielom naszej szkoły. W tym roku wręczaliśmy zupełnie nowe, nieprzyznawane nigdy dotąd nagrody: 

Złoty Słownik 2018, czyli nagrodę dla nauczyciela, którego zwroty, żarciki czy powiedzonka zostają na długo w pamięci uczniów. 
Bob Budowniczy, nagrodę za skuteczne poradzenie sobie z trudami remontu. 
Okładka Roku, czyli nagroda dla nauczyciela najbardziej fit. 
Złoty Tłok 2018, nagroda za ciężką pracę i czas poświęcony uczniom. 
Złoty Klawisz 2018, wyróżnienie dla nauczyciela, który do perfekcji opanował sekrety dziennika elektronicznego.
Złoty Belfer 2018, nagroda za nietuzinkowe podejście do swojej pracy.

W kategorii Zloty Słownik 2018 zwyciężył Pan Tomasz Szałkowski.
W kategorii Bob Budowniczy zwyciężyła Pani Anna Bąkowska. 
W kategorii Okładka Roku zwyciężył Pan Łukasz Myszka.
W kategorii Złoty Tłok 2018 zwyciężyła Pani Anna Bąkowska.
W kategorii Złoty Klawisz 2018 zwyciężyła Pani Reneta Kujawa.
W kategorii Złoty Belfer zwyciężyła Pani Kamilla Tuzińska.

Samorząd Uczniowski przyznał w tym roku także nagrodę specjalną:
Złotą Szlifierkę dla Pani Małgorzaty Zielińskiej, za całokształt twórczości w kontekście szlifowania uczniowskich talentów. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Samorząd Uczniowski
 
Więcej zdjęć na naszymfanpagu .... . 
 
15.09.2018 - LAUREACI KONKURSU ZABYTKI NASZEGO REGIONU
Wpisany przez AMBAK   
Piątek, 15 Wrzesień 2017 05:48
9 września w Teatrze Letnim w Ciechocinku miała miejsce wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. W trakcie uroczystości nagrodzono laureatów XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zabytki naszego regionu. W tym roku zadaniem uczestników było napisanie pracy na temat Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości.  Uczniowie przedstawiali historyczny rozwój zabudowy wybranej miejscowości bądź jej części i swoje wypowiedzi dokumentowali zdjęciami. Jury konkursu, którego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, po przeczytaniu 55 nadesłanych prac wyłoniło laureatów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły. Z ogromną satysfakcją informujemy, że PAULINA ZIÓŁKOWSKA z klasy 3A zajęła 1 miejsce w konkursie, a ANNA MAMACH z klasy 2A i MICHALINA PIESIK z klasy 2b otrzymały wyróżnienia. Uczennice odebrały gratulacje i nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto instytucje wspierające konkurs przyznały nagrody specjalne. Praca PAULINY ZIÓŁKOWSKIEJ zdobyła uznanie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który przyznał uczennicy nagrodę rzeczową. Natomiast MICHALINA PIESIK otrzymała nagrodę rzeczową Redaktora Naczelnego ,,Gazety Pomorskiej''. Zaprzygotowanie uczennic do konkursu uhonorowane zostały również nauczycielki języka polskiego - p. Ewa Żukowska-Ciecierska i p. Katarzyna Damska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Relacja  z uroczystości na stronach kujawsko-pomorskie.pl oraz kpck.pl.

 
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisany przez AMBAK   
Środa, 17 Październik 2018 10:53
Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym roku obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 4 Europejski Dzień Języków. W ten sposób dołączyliśmy do wielu krajów europejskich, które świętują bogactwo i różnorodność językową. Uroczystość miała charakter międzyszkolny, dlatego gościliśmy dyrekcje, nauczycieli i uczniów klas siódmych czterech bydgoskich szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi: SP nr 32, SP nr 30, SP nr 46 i SP nr 17. Zespół Szkół nr 4 reprezentowała pani dyrektor Beata Kwasigroch, pani wicedyrektor Anna Stegienka oraz pani wicedyrektor koordynator matury międzynarodowej Monika Obrębska. Pani dyrektor Beata Kwasigroch podkreśliła długoletnie doświadczenie w nauczaniu dwujęzycznym w ZS nr 4, a także możliwości jakie stwarza ukończenie nauki w klasach z maturą międzynarodową Podczas uroczystości Europejskiego Dnia Języków, którą prowadzili Maja Guzek i Michał Markowski z klasy 3 bg i 3 ag, uczniowie Gimnazjum nr 17 oraz IX Liceum Ogólnokształcącego przedstawili wiele prezentacji o pochodzeniu, obszarze posługiwania się oraz ciekawostkach dotyczących języków z trzech różnych kontynentów.

 

EUROPA
Karol Strzyżewski klasa 1 DL - prezentacja o języku niemieckim,
Kyryło Brykov klasa 2 AL, Ivan Kalasnhnikov klasa 1 DL ? prezentacja o języku ukraińskim,
Olesia Didyk klasa 1 DL - recytacja wierszy Tarasa Szewczenki,
Nina Trimouille klasa 1 AL ? prezentacja o języku francuskim

AMERYKA POŁUDNIOWA
Gościliśmy Alejandro, który opowiedział o swoim kraju pochodzenia, Kolumbii oraz
zaprezentował piosenki w języku hiszpańskim.

AZJA
Marianna Nadolska klasa 1 AL - prezentacja o języku tajskim
Marcelina Bohowicz klasa 1 DL - prezentacja o języku japońskim 

Naszą uroczystość urozmaicały piosenki wykonane przez uczennice Gimnazjum nr 17:

Aleksandra Korzeb klasa 3 ag - piosenka w języku angielskim
Wiktoria Ziętara klasa 3 cg - piosenka w języku niemieckim
Marcelina Fabrowska, Dobrosława Niewęgłowska klasa 3 ag - piosenka w języku angielskim

Uczniowie klasy 3 bg przygotowali punkt powitalny, gdzie malowali flagi europejskie oraz przeprowadzili quizy językowe.

 
Świętowanie Europejskiego Dnia Języków było doskonałą okazją do zaprezentowaniaróżnorodności języków jakimi posługują się uczniowie naszej szkoły oraz języków jakie poznali podczas podróży, a także rozwijając swoje zainteresowania.


Wszystkim występującym i zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy za przygotowanie prezentacji, wykonanie piosenek oraz dekoracji.

- A. Świgoń, K. Kowalik-Leśniewska i K. Siecińska

 
15.09.2017 - Gratulujemy!!`!
Wpisany przez AMBAK   
Wtorek, 26 Wrzesień 2017 03:02
Dnia 15 września 2017r.  w budynku Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu,,Booktalking - Niech połączy nas książka!!!'' Przedmiotem konkursu był film w formacie MP4 o długości do 7 minut prezentujący polecaną przez uczniów gimnazjum lub liceum książkę metodą booktalkingu. W kategorii  szkół ponadgimnazjalnych podopieczni Pani Ewa Żukowskiej-Ciecierskiej zdominowali konkurs i zdobyli prawie wszystkie nagrody:  I miejsce zajęła Nadia Szumiło kl. IIA,  III miejsce Hubert Lewandowski kl. IIA. Wyróżnienia zdobyli: Dorota Rutkowska kl. III B, Natalia Moskowicz kl. IIIA, Filip Malicki kl. IIIB. Nagroda Dyrektora PBW otrzymali: Jakub Gliszczyński kl. IIIA, Jakub Rajs kl. IIA.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych również wiedli prym uczniowie p.E. Żukowskiej-Ciecierskiej. I miejsce zajęła Julia Bodanka z kl.2b (na zdjęciu), II miejsce Maria Ciesielska z kl. 2b, III miejsce Jagoda Brzeska z kl. 2 b, Lila Rudaś (kl.2b) i Adam Bednarek (również klasa 2b) otrzymali wyróżnienia Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.
 
Film zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Nadii Szumiło  został pokazany na Konferencji Uniwersyteckiej! Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych projektach o konkursach!
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - przyjdź do biblioteki i weź udział w zabawie!
Wpisany przez AMBAK   
Wtorek, 16 Październik 2018 06:07 

 
 
 


 
Z okazji trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka szkolna (przy pomocy nauczycieli) zorganizowała konkurs pt. "Ulubiona książka z dzieciństwa". 

 
Zasady udziału w zabawie są proste.

1. Pobierz kartę odpowiedzi.
2. Podpisz ją imieniem, nazwiskiem i klasą.
3. Zdjęcia i przypisane im tytuły książek połącz z nazwiskami nauczycieli podanymi na karcie odpowiedzi.
4. Wrzuć kartę do urny.

 Dla osób z największą liczbą dopasowań przewidziano nagrody. :)
Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

 
Wybieramy osobowość, która ma szansę zmienić świat...
Wpisany przez AMBAK   
Poniedziałek, 15 Październik 2018 07:44
W dniach 24-26 października w PPNT Gdynia odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week.

 W programie Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem przedstawicieli  biznesu i instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory.

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jak co roku, podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 wybranych spośród 160 najlepszych projektów  badawczych z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. 

 
Z naszej szkoły, by zaprezentować swoje projekty na to wydarzenia jedzie troje uczniów z klasy 1 BL:
Dorian Żarna i Wiktor Kuś z projektem "Innowacyjny Moduł Napędowy"
oraz 
Jan Paczkowski "Brailee View - czytnik skali szarości dla niewidomych".

 
Dodatkowo każdy z nich bierze udział w plebiscycie "Innowator Jutra", którego hasłem jest "Wybieramy osobowość,
która ma szansę zmienić świat...". Głosować można tutaj! 
 Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas finału w Gdyni.

Głosować można od dzisiaj. Serdecznie zapraszamy!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 92

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statistics

Odsłon : 2052927

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi