Jesteśmy w Interact
Dnia 12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbyła się uroczystość inaugurująca działalność Międzyszkolnego Klubu INTERACT Bydgoszcz, który zrzesza Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół nr 19 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1.  Wręczenia Karty Rotary International oraz legitymacji Klubu Interact Bydgoszcz dokonali Pan Lech Różycki, prezydent Clubu Rotary Bydgoszcz oraz Pan Krzysztof Kopyciński, Gubernator Nominat Dystryktu 2231 Rotary International. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Iwona Waszkiewicz, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy, Pani Mariola Mańkowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 
w Bydgoszczy, Pani Beata Kwasigroch, Dyrektor 9 LO i Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy,  Pan Adam Czajkowski, opiekun Interactu Jelenia Góra Cieplice wraz z reprezentacją, Pani Izabela Perera-Turostowska, opiekun Interactu Szczecin Pomerania wraz 
z reprezentacją, reprezentacja Interactu Kraków , reprezentacja Interactu Wrocław Centrum, Panie: Beata Mendry, Katarzyna Czarnota i Anna Dolińska, opiekunowie Interactu Bydgoszcz wraz z reprezentacją, przedstawiciele bydgoskiego ROTARACTU z przewodniczącym klubu Kubą Wojciechowskim, Pan Wojciech Sarnacki, przewodniczący Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW w Bydgoszczy oraz Pani Alicja Moczulska, prelegentka fundacji Dr Clown.
Uroczystość została przeprowadzona przez Karolinę Tułodziecką (ZSO1) - prezydenta międzyszkolnego klubu Interact Bydgoszcz oraz wiceprezydenta - Dominika Pańko (ZS4). O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół nr 19 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. 

Interact Club (IAC) jest to klub złożony z młodzieży w wieku 12 -18 lat. 
Działania klubowe na płaszczyźnie krajowej skierowane są w kierunku pracy dla społeczności lokalnej. Celem międzynarodowej działalności Interactu jest praca na rzecz międzynarodowego porozumienia i pokoju. IAC wzorem Klubów Rotary powinny podejmować pracę na rzecz walki z przemocą , głodem, analfabetyzmem, AIDS, ochroną środowiska itd.
Młodzież zrzeszona w IAC poprzez działania klubowe rozwija:
  •  umiejętności przywództwa
  • szacunek dla innych ludzi, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy
  • odpowiedzialność i poszanowanie pracy
  • porozumienie międzynarodowe i dobrą wolę
Społeczność interactorska liczy ponad 250 000 członków zrzeszonych w klubach na terenie ponad 110 krajów.

Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły do członkostwa w Interact Club Bydgoszcz. Chętnych prosimy o kontakt z opiekunem Interact w naszej szkole - panią Anną Dolińska lub wiceprezydentem Interact Club Bydgoszcz - Dominikiem Pańko (kl. IA). 
 
 
 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Statistics

Odsłon : 2036243

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi