28 listopada - Rotary Day 2014
W piątek 28 listopada Zespół Szkół nr 4 odwiedzili licealiści przebywający w Bydgoszczy pod opieką Komitetu Wymiany Młodzieżowej Dystryktu 2230 Rotary International, w ramach Programu Rotary: Emily z Kanady, Jake, Luke, Jessica i Sabrina ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Estrella z Meksyku, Lucky z Tajwanu, Catalina z Kolumbii, Pauline z Niemiec i Breno z Brazylii.
O godzinie 11.00 pani Dyrektor Beata Kwasigroch uroczyście powitała zagraniczną młodzież oraz gości specjalnych - Krzysztofa Kopicińskiego, przewodniczącego komitetu wymiany młodzieżowej RC Bydgoszcz oraz uczniów z Gimnazjum nr 38 wraz z opiekunem.
Następnie zagraniczni goście udali się do klas, w których opowiadali o kulturze i tradycjach swoich rodzinnych stron, a opowieści ubarwili prezentacjami bogatymi w interesujące zdjęcia oraz filmy.
Zagraniczni licealiści byli zaskoczeni gościnnością i pomysłowością uczniów IX LO i Gimnazjum nr 17. Sale zostały starannie przystrojone w barwy oraz symbole krajów, z których pochodzą nasi goście. Niektóre klasy przyrządziły nawet tradycyjne przysmaki z krajów naszych gości. Zagraniczni nastolatkowie zostali zasypani pytaniami naszych uczniów, a po zaspokojeniu ich wiedzy i ciekawości Rotary Day zakończyło się uroczystym obiadem.
Organizator przedsięwzięcia, pani Anna Dolińska pragnie podziękować wychowawcom oraz uczniom, którzy solidnie przygotowali się do Rotary Day, Wiktorii Różyckiej za fotografowanie imprezy oraz pani Annie Bąkowskiej za błyskawiczne rozwiązanie problemów w trakcie uroczystości.

Relacja z imprezy pojawiła się również na stronie internetowej Expressu Bydgoskiego  www.express.bydgoski.pl

Przypominamy, że w szkolnej galerii można obejrzeć fotorelację proszę zajrzećtutaj