Pożegnanie pani dyrektor Ewy Nowińskiej

W czerwcu 2012 roku podczas uroczystej gali pożegnaliśmy panią dyrektor Ewę Nowińską. Były wspomnienia i wiele ciepłych słów. W przemówieniu dra Marcin Kowalczyka pojawiło się porównanie jej pracy do służby kapitana, które wydaje się trafnie opisywać, kim pani dyrektor była dla naszej szkoły. Przez kilkanaście lat bowiem to ona prowadziła statek o nazwie IX Liceum Ogólnokształcące. Pod jej komendą szkoła dobiła do wyspy dwujęzyczności, poradziła sobie z pełnym raf programem matury międzynarodowej i zyskała nowy żagiel w postaci Gimnazjum Nr 17 i słowem stała się dużą, nowoczesną jednostką.
Rozwijając tę metaforę, można powiedzieć, że gdy jako zasłużony kapitan, pani dyrektor opuściła nas, zostawiła statek o mocnych, dumnych żaglach, które pomogą ,,dziewiątce'' osiągnąć jeszcze niejeden brzeg. Z pewnością powinna czuć się dumna. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla pani dyrektor Ewy Nowińskiej równie owocne, a koniec jednej podróży, stanie się początkiem innej, jeszcze bardziej fascynującej.

 

Zdjęcia w galerii ..proszę zajrzeć tutaj

 

Na zdjęciu od lewej pani wicedyrektor Małgorzata Kozielewicz, pani dyrektor Ewa Nowińska, pani wicedyrektor Beata Kwasigroch

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Statistics

Odsłon : 1249795

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi