XX-lecie IX LO
20 lat minęło....
 
"Jak szybko mijają chwile, jak szybko płynie czas..." 20 lat IX Liceum Ogólnokształcącemu minęły, jak z bicza trzasnął. 20 lat za nami i choć może nie brzmi to tak dumnie i dostojnie jak 70 czy choćby 50 lat to i tak okrągłe urodziny naszej "pełnolatki" nie przeszły bez echa. Poza tym zapewniamy, że jest ona w znakomitym zdrowiu i świetnej kondycji i jeszcze może..... pokazać, na co ją stać.
 
Dzień 5 listopada, 2011r. był dla szkoły prawdziwym i niezapomnianym świętem. Jubileusz 20-lecia rozpoczął się uroczystą galą w kinoteatrze "Adria". Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty UM w Bydgoszczy oraz dyrektorzy bydgoskich szkól ponadgimnazjalnych. Gratulacjom nie było końca. Było przemówienie Pani dyrektor Ewy Nowińskiej nagrodzone gromkimi brawami, znakomity występ kwartetu "Kuiavian Brass", w którego składzie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy naszego absolwenta Tomasza Gluskę, oraz bardzo interesujący wykład dr. Marcina Kowalczyka (również absolwenta 9tki). Prawdziwym rarytasem okazało się jednak wystąpienie pierwszego dyrektora szkoły Władysława Stępnia - człowieka, od którego wszystko się zaczęło. Dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu, życzliwości i trosce o dobro szkoły i wszystkich uczniów, IX LO znalazło swoje miejsce wśród najlepszych bydgoskich placówek ponadgimnazjalnych. Wystąpienie pierwszego dyrektora, pełne wspomnień z życia szkoły w latach 90-tych przeplatane humorem i emocjami zostało przyjęte długą owacją na stojąco.
 
Panie dyrektorze - dziękujemy i życzymy 100 lat w dobrym zdrowiu.
Dziękujemy wszystkim sponsorom, a w szczególności Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, którzy pomogli w organizacji jubileuszu. Dziękujemy zaproszonym gościom, absolwentom i uczniom, za udział w uroczystości. Życzymy wszystkim sukcesów i powodzenia w życiu osobistym a samej jubilatce kolejnych okrągłych rocznic w jak najlepszym "zdrowiu".
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii ..proszę zajrzeć tutaj
 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statistics

Odsłon : 2070865

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi