Historia pewnego zdjęcia

Słynne już zdjęcie promujące dziewiątkę ukazało się już prawie wszędzie. Wykorzystano je na obchodach 20 - lecia szkoły i na drzwiach otwartych 14 kwietnia. Autorem i wykonawcą jest uczeń naszej szkoły Maciej Romaniuk.  Celem tej wyjątkowej fotografii było ukazanie szkoły z bardziej atrakcyjnej strony. Aby się ono udało potrzeba było wielu modeli i modelek. W świecie mody, organizuje się castingi , na których wybiera się odpowiednie osoby. Jednak IX LO, to nie Mediolan i autor zdjęcia musiał zadowolić się tylko uczniami liceum i gimnazjum. Nad przygotowaniami Macieja czuwała pani Błażejewicz. Dzień przed planowaną sesją zdjęciową, na boisku szkolnym zostały rozrysowane ślady. Miały one pomóc modelom stanąć w odpowiednim miejscu. Było to trudne przedsięwzięcie dla autora, które pochłaniało wiele nieprzespanych nocy. Ostatecznie nadszedł dzień próby i wszyscy uczniowie zjawili się na boisku. Fotograf zaś znajdował się w bloku naprzeciwko szkoły w jednym z mieszkań. Niestety jak to często bywa w takich projektach nie obyło się bez problemów. Nasza szkoła nie należy do najliczniejszych, dlatego ilość modeli okazała się niewystarczająca. Z tego powodu część napisu, a dokładniej literę ,,O'' zarysowano symbolicznie. Ostatecznie wszystko wyszło i zdjęcie promuje nas i naszą szkołę. Uczniowie pokazali, że ?dziewiątka? to ciekawi ludzie z pasją i interesującymi pomysłami.

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Statistics

Odsłon : 2071056

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi