13 - 15 maja - klasa 2b na wycieczce we Władysławowie

W dniach 13-15 maja klasa 2b gimnazjum odbyła wycieczkę do Władysławowa. Na trasie znalazł się Gdańsk, Hel, Jastrzębia Góra i oczywiście Władysławowo. W pierwszy dzień wyjazdu drugoklasiści zobaczyli Gdańsk i Westerplatte. Drugiego dnia, podczas wyjazdu na Hel, Wasi koledzy mogli zobaczyć helską latanię morską oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Jednak tego dnia najważniejsza była wizyta w fokarium. Hodowane są tam foki, które mają zasilić niską populację tych zwierząt w Bałtyku. Jest tam też ośrodek rehabilitacji dla fok. Warto dodać, że każdy kto zobaczy fokę nad Bałtykiem, powinien zadzwonić do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, pod numer 601 889 940. Ostatni dzień wyjazdu upłynął na zwiedzaniu Latarni Morskiej Rozewie oraz Jastrzębiej Góry. Czas między wyjazdami mijał na spacerowaniu po Władysławowie i zwiedzaniu lokalnych muzeów. Opiekunami na wycieczce była pani Katarzyna Damska i pani Danuta Nowak.

Odsłon : 2004423