Relacja w wizyty w Bydgoszcz 11 IV - 15 IV
 
W sobotę 15 kwietnia ze łzami w oczach pożegnaliśmy przyjaciół z projektu ,,Cities on Rivers.'' Choć byli naszymi gośćmi zaledwie 5 dni, zdążyliśmy w tym czasie nawiązać przyjaźnie, które miejmy nadzieję przetrwają długie lata. Czas spędzony w Polsce wypełniony był wieloma aktywnościami. Uczniowie brali udział w grze miejskiej, poznając uroki Bydgoszczy, byli gośćmi Pani Wice-Prezydent w Ratuszu, zwiedzili Toruń i Gdańsk, badali stan czystości rzeki Brdy i wykonywali doświadczenia w pracowni chemicznej. Brali także udział w lekcjach dwujęzycznych w naszej szkole, tworzyli wspólną pracę plastyczną, uczestniczyli w rozgrywkach projektowej gry planszowej, sprawdzającej wiedzę o krajach partnerskich, zwiedzili Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i wysłuchali wykładu na temat dróg rzecznych w Polsce oraz ochrony wód. Ostatniego dnia podziwiali także występ szkolnego teatru MC Company. Wizyta, która pozostawiła w sercach naszych gości tak miłe wrażenia nie byłaby możliwa bez pomocy i współpracy wielu osób. Jako koordynator projektu pragnę złożyć im wszystkim serdeczne podziękowania. 

Dziękuję następującym uczniom: Zuzanna Szczepanik, Michalina Krukiewicz, Magdalena Pałgan, Nina Trimouille, Marta Aerts, Aleksandra Stegienka, Agnieszka Grzankowska, Kosycarz Weronika, Emilia Ocalewska, Mathilda Schneider, Agata Bączkowska, Igor Kondek, Iga Kominiak, Julia Tomaszewska, Emilia Sitarz, Szymon Rydzewski ;oraz ich rodzinom  za to,że otwierając Wasze domy i serca uczyniliście te 5 dni niezapomnianymi dla naszych gości. 

Dziękuję Pani Dyrektor Beacie Kwasigroch oraz Pani Wice-Dyrektor Annie Stegience zawsparcie organizacyjne i godne podjęcie naszych gości.

Dziękuję Pani Wice-Dyrektor i Koordynator IB Monice Obrębskiej za przygotowanie wykładu dla nauczycieli na temat matury międzynarodowej.

Dziękuję Wiktorii Różyckiej , naszej niezastąpionej fotoreporterce, za to,że pamięć o tych chwilach pozostanie nie tylko w naszych sercach, ale także na kartach albumów.

Dziękuję Pani Agnieszce Licy-Zawodzińskiej i Pani Aleksandrze Świgoń za wsparcie, obecność i pomoc w realizacji programu wizyty.

Dziękuję Pani Oldze Klewicz za przygotowanie dekoracji, programu artystycznego oraz poprowadzenie warsztatów plastycznych.

Dziękuję zespołowi ,,Just a band'' pod kierunkiem Emilii Kochańskiej oraz uczennicom Mai Przybylskiej i Julii Sumisławskiej za przepiękną oprawę muzyczną wydarzenia. Sprawiliście naszym gościom nie lada niespodziankę wykonując utwory w ich językach. 

Dziękuję Panu Łukaszowi Myszce, Pani Grażynie Cichockiej- Dadzibóg, Pani Annie Laudzie-Michalskiej, Pani Kamilli Tuzińskiej, Pani Agacie Opasce, Pani Joannie Kitkowskiej, Pani Agacie Wnuk, Pani Aleksandrze Zaborowskiej  za goszczenie naszych przyjaciół na swoich lekcjach oraz przeprowadzenie badania Brdy. 

Dziękuję obsłudze szkoły i paniom kucharkom za hołdowanie zasadzie ,,przez  żołądek do serca''.

Dziękuję Pani Beacie Klein, Pani Małgorzacie Kozielewicz, Pani Magdalenie Ciempa, Panu Olgierdowi Rogozińskiemu i Panu Pawłowi Szmańda za wsparcie logistyczne i towarzyszenie w spotkaniach integracyjnych. 

Dziękuję Panu Marcinowi Czarnocie i całemu MC Company za możliwość obejrzenia Waszego niesamowitego show. Gromkie brawa, którymi zostaliście obsypani przez naszych gości i owacje na stojąco mówią więcej niż jakiekolwiek słowa.

Dziękuję Panu Dawidowi Urbańskiemu, nauczycielom wychowania fizycznego orazKrzysztofowi  Maziarczykowi i Filipowi Malickiemu za obsługę techniczną ceremonii powitalnej i pożegnalnej.

Dziękuję uczniom klas pierwszych i drugich gimnazjum, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla naszych gości oraz tym, którzy z flagą na policzku i szerokim uśmiechem natwarzy serdecznie przywitali gości w murach naszej szkoły.

Dziękuję także wszystkim innym osobom, które być może nie zostały wymienione , ale poprzez swoją pomoc, choćby w drobiazgach, także przyczyniły się do sukcesu tej wizyty.

Bez wspólnego wysiłku wszystkich tych osób sprawna organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Raz jeszcze  DZIĘKUJĘ !

Zapraszam do obejrzenia zdjęć autorstwa Wiktorii Różyckiej z całego pobytu przyjaciół ,,Cities on Rivers,, w Bydgoszczy. (proszę zajrzeć do szkolnej galerii lub bezposrednio tutaj ... .

Zamieszczam link do reportażu w telewizji internetowej ,,eko-agent'': 

 
Foto relacja na stronie szkoły
 
 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Statistics

Odsłon : 1249755

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi