5 kwietnia - ,, O dwóch takich, co skroplili azot?
Niedawno za namową Pani Kamilli Tuzińskiej- nauczyciela chemii oraz fizyki zdecydowaliśmy się wraz z innymi klasami pierwszym naszego gimnazjum wybrać się na nietypowe  przedstawienie.  Przedstawienie odbywało się w Młodzieżowym Domu Kultury, więc wszyscy biorący udział w wydarzeniu wyruszyli spod budynku szkoły i skierowali się na przystanek autobusowy niedaleko szkoły. Na miejsce dotarliśmy szybko i bezproblemowo. Po niecałym kwadransie od naszego przybycia światła zgasły i rozpoczęło się widowisko, którego temat był przecież bardzo intrygujący ? przyzwyczailiśmy się, że przedstawienia to adaptacje lektur lub historie opowiadające o różnych wydarzeniach, tym razem miało być inaczej: spektakl o chemii!!! Okazało się, że przedstawienie było bardzo ciekawe, ponieważ zawarte były wiadomości naukowe, które przekazywane były przez aktorów w sposób przemyślany i żartobliwy, dzięki czemu młodzież nie nudziła się na sali. Uderzała też dbałość o szczegóły, no i oczywiście realizm naukowej opowieści. Mogliśmy zobaczyć  skroplony azot, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących właśnie tego pierwiastka, oraz zobaczyć wiele śmiesznych scenek przygotowanych prze aktorów, poznaliśmy też zasadę skraplania się azotu, ale także innych pierwiastków. Po zakończonym przedstawieniu pełni nowych wrażeń oraz - poważne -  nowych wiadomości z dziedziny chemii i fizyki powróciliśmy do domów.

Kajetan Skrzynecki 1bg