10 pażdziernika - Dzień Papieski w naszej szkole
10 października obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem ,,Idźcie naprzód z nadzieją''. Co roku staramy się, aby Dzień Papieski był wyjątkowy, ale w tym roku uczciliśmy pamięć Jana Pawła II w nieco inny sposób: otóż do naszej szkoły przybył aktor Dawid Kartaszewicz (znany m.in. z takich produkcji, jak ,,Barwy Szczęścia'', ,,Czas Honoru'') wraz z  Agnieszką Kartaszewicz-Szczepańczyk, studiującą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Mikołajem Gąsiewskim, studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Mogliśmy więc obejrzeć, a właściwie uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym, zaprezentowanym zainteresowanym uczniom na dużej sali gimnastycznej.
Podczas swoistego koncertu odczytane zostały fragmenty tekstów literackich dotyczących nie tylko Jana Pawła II, lecz szeroko rozumianego chrześcijaństwa. Oprócz tego, uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie śpiewali pieśni religijne, a zwłaszcza ..Hallelujah'', które zagrano dwukrotnie. Wśród zebranych można było poczuć jedność i wspólnotę, a co za tym idzie, patrzenie w przyszłość z nadzieją.
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za przepiękny program oraz pani Iwonie Bednarczyk za organizację.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii na Fanpagu ...proszę  kliknąć tutaj.

Odsłon : 2004436