13 - 14 kwietnia - Na wykładach w KPSW

Wydział Filologiczny KPSW po raz drugi zorganizował Angielski Tydzień z KPSW, czyli cykl wykładów, na które zapraszano gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, ale również osoby pragnące pogłębić swoja wiedzę o języku angielskim oraz poznać ciekawe rzeczy dotyczące kultury brytyjskiej i amerykańskiej, literatury i języka. Pierwsze wykłady odbyły się w poniedziałek 11 kwietnia 2011.                            
Uczniowie naszej szkoły wybrali się na wykłady 13 kwietnia(środa) oraz 14 kwietnia(czwartek). Zamieszczamy poniżej krótką rekację jednej z uczestniczek wykładów Aleksandry Kopeć uczennicy klasy IIA.

W środę o godzinie 11:00 rozpoczął się wykład na temat brytyjskich muzułmanów zamieszkujących Zjednoczone Królestwo(Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej). Swoją pracę przedstawiła mgr Magdalena Majeran. Następnie prof. dr hab. Aleksander Szwedek opowiedział, co łączy poszczególne języki. Na zakończenie dr Michał Janowski próbował odpowiedzieć na pytanie, czy angielskie słownictwo jest naprawdę angielskie. W czwartek uczniowie naszej szkoły udali się na wykład mgr Jakuba Lipskiego na temat Romana Polańskiego i jego adaptacji filmowych takich jak: Makbet, Tess i Olivier Twist. Drugi wykład poprowadził dr Wojciech Jasiakiewicz i próbował odpowiedzieć na pytanie, czy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. Według pana Jasiakiewicza byli inni, którym udało się dotrzeć do Ameryki przed Kolumbem.                        Myślę, że uczniowie naszej szkoły będą mile wspominać tegoroczne wykłady na KPSW. Wszystkie były bardzo ciekawe i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapewne za rok KPSW zorganizuje kolejny Angielski Tydzień i pomoże przybliżyć człowieka do kultury brytyjskiej i amerykańskiej oraz poznać kolejne tajemnice język

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Statistics

Odsłon : 1249198

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi