7 kwietnia - 12 kwietnia - szkolna wycieczka do Londynu

W dniach 07.04.2014 - 12.04.2014 odbyła się szkolna  wycieczka do Londynu. Wśród wielu miejsc i zabytków zwiedzanych w ramach wycieczki znalazły się: Katedrę św. Pawła, Teatr Elżbietański Williama Shakespeara ,,The Globe'', Tower of London, Tower Bridge, British Museum, Big Ben, Opactwo Westminster. Mieliśmy okazję popłynąć w rejs statkiem w jedną stronę po Tamizie przez dwie najstarsze dzielnice Londynu City i Westminster. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas panorama Londynu widziana z samego szczytu ,,London Eye''. Gorąco polecamy do przeczytania relacji z wycieczki..

 

 

 

W dniach od 7 do 12 kwietnia  wzięliśmy udział w wycieczce, której celem była stolica Wielkiej Brytanii - LONDYN.  Wbrew ogólnie przyjętej opinii , Anglia przywitała nas piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam do ostatniego dnia zwiedzania.
 
Na wyspę Wielkiej Brytanii dostaliśmy się przejeżdżając uruchomionym w 1994 roku Eurotunelem łączącym francuskie Calais z brytyjskim Folkestone.  Stamtąd od Londynu dzieliło nas  kilka godzin podróży wzdłuż charakterystycznego krajobrazu.  
 

Zwiedzanie stolicy Anglii zaczęliśmy od The Royal Greenwich Astronomical Observatory, czyli Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich.  Miejsce znaczące ze względu na przebiegający w nim the Prime Meridian of the World - Longitude 0, czyli południk zerowy wyznaczający strefy czasowe na całym świecie.  W Greenwich wszyscy podziwialiśmy także piękny widok na tamtejszy park z Pałacem  Placentia, za którym rozciągała się imponująca panorama The City of London, londyńskiego centrum finansowego.  Tam zrobiliśmy wiele z naszych pierwszych zdjęć.  Z Greenwich udaliśmy się do historycznego Tower of London, fortecy wzniesionej  w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy.  Słynne Tower ukazało nam  the scaffold site, miejsce stracenia  dwóch  angielskich królowych Ann Boleyn (1536) oraz Katherine Howard (1542), będących żonami Henryka VIII.  Zwiedzając  Tower of London  obejrzeliśmy kolekcję najcenniejszych dla monarchii brytyjskiej klejnotów koronacyjnych The Crown Jewels, przepięknych diamentów, szafirów, złota i srebra o największej wartości historycznej i religijnej Anglii.  W każdej części tej słynnej fortecy spotykaliśmy Beefeaters, którzy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć .

Londyn nie krył przed nami swojego uroku.  Podziwialiśmy  St. Paul's Cathedral, ogromną barokową anglikańską katedrę zaprojektowaną przez słynnego architekta Sir Christophera Wrena, której budowę ukończono w 1710 r. Charakteryzuje się ona olbrzymią kopułą i wyjątkową akustyką.
Zwiedzając Londyn przeszliśmy kilkoma znanymi mostami nad Tamizą, nowoczesnym Millenium Bridge zbudowanym z aluminium i stali, historycznym zwodzonym mostem  The Tower Bridge oraz Westminster Bridge , który pokazał nam piękną panoramę siedziby parlamentu brytyjskiego The Houses of Parliament , obok którego co godzinę rozbrzmiewa słynny dzwon Big Ben.  Tuż obok podziwialiśmy historyczne Westminster Abbey, będące od 1066 r. miejscem koronacji królów i królowych angielskich.  

Na liście zwiedzonych przez nas miejsc znajduje się olbrzymi plac Trafalgar Square, gdzie w pięknym słońcu odpoczywaliśmy przy fontannach otaczających Nelson?s Column,  52-metrową statuę upamiętniającą admirała Nelsona, który dzielnie walczył z Francuzami pod Trafalgar w 1805 r.  Stamtąd przeszliśmy wzdłuż reprezentacyjnej pokrytej czerwoną nawierzchnią drogą The Mall , która prowadzi do Buckingham Palace, oficjalnej rezydencji królewskiej w Londynie.   Tam tysiące turystów z całego świata przybywają aby podziwiać miejsce, w którym zamieszkuje królowa Elżbieta II wraz ze swoją rodziną .  W pobliżu słynnego pałacu spędziliśmy miło czas wypoczywając na trawie St. James?s Park , najstarszego królewskiego parku w Londynie.  

Pośród wszystkich historycznych i ważnych dla historii Anglii miejsc znalazł się czas na rozrywkę.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam przejażdżka 135-metrowym London Eye , uruchomionym w 2000 roku kołem widokowym, które stało się ikoną londyńskiego krajobrazu.  Z jego kapsuł podziwialiśmy najwyższe londyńskie biurowce, m.in. The Shard, oraz  imponujący widok rozciągający się na kilkadziesiąt kilometrów.  

Kolejną atrakcją było odwiedzenie muzeum  figur woskowych Madame Tussauds.   W  atmosferze świata show biznesu, fotografowaliśmy się tam z najsłynniejszymi muzykami, aktorami , postaciami historycznymi, naukowcami  i celebrytami.  Słynne muzeum figur woskowych zabrało nas także na wyjątkową przejażdżkę taksówką przez historię Londynu pełną efektów dźwiękowych i wizualnych. Po wizycie w muzeum Madame Tussauds spacerowaliśmy po uroczym Regent's Park, który zachwycił nas pięknie kwitnącymi magnoliami.

Londyn to także miejsce światowej rozrywki, więc nie mogliśmy pominąć Leicester Square będącego sercem londyńskich kin, w których mają miejsce światowe premiery filmowe.  Tutaj także podziwialiśmy występy ulicznych performerów, wokół których licznie gromadziła się widownia.  Leicester Square to tętniąca życiem część West Endu pełna klubów, kasyn i restauracji.

Na zakończenie można tylko potwierdzić, że w Londynie nie można się nudzić.  Jest tu wspaniała historia Anglii, niepowtarzalne atrakcje turystyczne, piękne parki królewskie i wiele okazji do zrobienia zakupów na Oxford Street.  Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo zdjęć i niezapomnianych wrażeń, których dostarczył nam Londyn.
 

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statistics

Odsłon : 1249218

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi