Rocznica wolnych wyborów 1989r. w ZS nr 4 IX LO i Gimnazjum nr 17

25 lat temu - 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze wolne (częściowo wolne) zwane wyborami kontraktowymi. Zespół Szkół nr 4 to pierwsza w regionie i województwie placówka realizująca program Matury Międzynarodowej, prowadząca klasy dwujęzyczne z angielskim językiem nauczania zarówno w  IX Liceum Ogólnokształcącym, jak i w autorskim gimnazjum nr 17.Jesteśmy szkołą nowoczesną, otwartą na wyzwania współczesnego świata, ale szczególne miejsce poświęcamy naszej historii. Dlatego zorganizowaliśmy uroczystość z okazji 25 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989r.  ?Wybraliśmy wolność?, która odbyła się 5 czerwca 2014r. w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Z. Nałkowskiej 9.

Program:

10:00 Powitanie gości

10:15 Happening teatralny przygotowany pod opieką pana doktora Marcina Kowalczyka

10:30 ?Ludzie i wydarzenia 1989 - 2014 - czas podsumowań - prezentacja pana Dawida Urbańskiego

10:45 Debata prowadzona przez pana doktora Łukasza Myszkę z oficerami JFTC Bydgoszcz: z udziałem uczniów Zespołu Szkół nr 4 ? IX Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 17.

11:15  Pamiątkowe zdjęcie, poczęstunek w szkolnej kawiarence, rozmowy kuluarowe.

Na obchody zostali zaproszeni tak znamienici goście, jak: mjr SG Jacek Skotnicki, Nadkomisarz Mariusz Tomczak Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny, Pan Marek Gralik radny Miasta Bydgoszczy, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy, Pani Anna Mackiewicz -wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Rotary Club Bydgoszcz Krzysztof Kopyciński, Pan Marek Magdziarz Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani, Pan Krzysztof Lipiński Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny, Pan Stanisław Mrówka członek Zarządu spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani,  Pan Grzegorz Nazaruk dyrektor SP 38, Pani Renata Żmich wicedyrektor Zespołu Szkół nr 19, Pani Elżbieta Śmigielska dyrektor Gimnazjum nr 16, Pani Inna Pawlak dyrektor szkoły językowej Language Succes School, Pani  Danuta Ferenstein, Pan Piotr Żłobiński, Pan Mirosław Donarski,  oficerowie JFTC Bydgoszcz: major Arbo Probal (EST), Major Nicolas Konieczny (FRA), Major Yordan Trendafilov (BGR), Lieutenant Colonel Grzegorz Koseda (POL), Lieutenant Colonel Christian von Platen (DEU) oraz Dyrektorzy i uczniowie zaprzyjaźnionych szkół.

Relacje prasowe

Gazeta Wyborcza