20 października - Bylismy na targach edukacyjnych
20 października 2016 roku klasa IIIC z Panią Agnieszką Lebiodą uczestniczyła w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Centrum Kongresowym Opery Nova. Wszyscy maturzyści mogli  zapoznać się z ofertą uczelni i szkół.
Wśród wystawców byli bowiem, m.in.: Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy, Akademia Morska z Gdyni, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji z Poznania i wiele innych. Oczywiście, nie zabrakło też naszych lokalnych uczelni, a wśród nich: Wyższej Szkoły Gospodarki, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Bankowej, Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, Bydgoskiej Szkoły Wyższej, Collegium Medium, Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, TEB Edukacji, szkoły językowej Speak Up z Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie znalazły się, m.in.: pokazy i prezentacje promujące nowe technologie oraz nauki ścisłe, ale też spotkania z przedstawicielami uczelni. Niezwykle ciekawe były wykłady edukacyjne, które poprowadzili profesjonalni trenerzy personalni oraz wykładowcy akademiccy. Podczas wykładów uczestnicy targów dowiedzieli się, jak efektywnie planować naukę do egzaminu dojrzałości i kształtować umiejętności przydatne podczas matury. Mogli posłuchać o zarządzaniu wizerunkiem w Internecie oraz zyskać wiedzę na temat tego, jak słuchać, aby usłyszeć i mówić tak, aby inni wiedzieli, co jest dla nas ważne. Prowadzący wykłady omówili też skuteczne sposoby motywacji.

Odsłon : 1934226