1.06.2017 - Edgary

Dziś w naszej szkole po raz kolejny odbyły się tzw. "Edgary". Uczniowie klas pierwszych naszego liceum, w wybranych przez siebie grupach w formie sztuki teatralnej przedstawili na scenie swoje własne interpretacje nowel wybitnego amerykańskiego poety i nowelisty - Edgara Allana Poe. Każdy występ był unikalny i wyjątkowy. Miał swój niepowtarzalny klimat. Od mrocznych scenerii przesiąkniętych grozą i zapachem spalanych świec po kolorową groteskę i damy w sukniach z bufiastymi rękawami. Od odległego XIX wieku po tak bliską nam współczesność. Od wód Atlantyku, przez Anglię i Francję po Bydgoszcz i Toruń. O wyróżnieniach w dalszej częsci. Zdjęcia można zobaczyć  na naszym Fanpagu ....Proszę kliknij tutaj ..

Wiele grup nie bez powodu zostało dziś wyróżnionych. Na tegorocznych Edgarach szczególną uwagę przykuwały wytrawne stroje i profesjonalna charakteryzacja. Zostało za nią wyróżnione aż 5 grup. "Hop Frogi" bezproblemowo poradziły sobie ze szczegółowym makijażem, "Morella", w której blada jak ściana główna bohaterka oraz jej córka o spojrzeniu skaradnej śmierci wbiły publiczność w siedzenia, "Murders in the Rue Morgue" bogata w różnorakie osobowości, od wytatuowanego marynarza, przez posiniaczonego Włocha z osiedla pokroju Kapuściska po francuską policjantkę, a także "The Oblong Box" oraz "Purloined Letter", charakteryzowanymi na styl angielskiej końcówki XIX wieku. Wyróżniona została również scenografia w ''Hop Frog'', ''Morella'' oraz ''The Oblong Box''. Ponadto, grupa 2, czyli autorki wymienianego już ,,Hop Frog'' przygotowały plakat do swojej sztuki, a Karolina Fiszer (?Man of the Crowd?) została wyróżniona jako ''best English speaker'', jako aktorka mówiąca najpoprawniej i najwyraźniej.

Wiele ukrytych talentów aktorskich zostało dziś wywołanych z cienia. Wyróżnieni zostali: Marta Kustosz, Julia Pieczka, Jakub Roszak, Agata Paliwoda, Izabella Hoffman, Natalia Jarczyńska.
Nagrody otrzymali
Najlepszy aktor drugoplanowy: Roch Zomrowski (''Morella')
Najlepsza aktorka drugo planowa: Martyna Wysocka (''Morella'')
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Maksymilian Chwiałkowski (''Murders on Rue Morgue'')
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Julia Radtke (''The Oblong box'')
Najlepsza sztuka: ''The Oblong Box''
W jury zasiedli tegoroczni maturzyści, już absolwenci naszego liceum: Kinga Stobierska, Jakub Miszewski, Radosław Machowski, Ignacy Grześkowiak, Karolina Wojdasiewicz, Damian Sosnowski, Mateusz Gadkowski, Daria Kubisztal, Adam Masalski, Alicja Krucień.

Odsłon : 2053100