15 listopada - I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenie''

15 listopada 2017r. w IX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenie'' pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Gazety Wyborczej. Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W finale tego bardzo trudnego, gdyż wymagającego perfekcyjnego opanowania fragmentu prozy Tadeusza Nowakowskiego, Konkursu wzięli udział uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Być może to sprawiło, że poziom był niezwykle wysoki, zarówno pod względem artykulacyjnym, interpretacyjnym, jak i doboru tekstów do wieku i indywidualnych predyspozycji recytatorów. W komisji konkursowej poza przedstawicielami organizatorów p.Agnieszką Lebiodą i Ewą Żukowską-Ciecierską, zasiadły panie: Jolanta Nadolna (Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego i Jolanta Markwitan (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych). Po długich obradach zdecydowano się przyznać następujące wyróżnienia:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce ex aequo Urszula Stegienka SP nr 32 i Hubert Jagła SP nr 31

II miejsce Amelia Ciecierska SP im. J. Verne'a w Białych Błotach

III miejsca nie przyznano

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Maximilian Rak  Gimnazjum nr 6

II miejsce Emilia Łobodzińska Gimnazjum nr 17

III miejsce Martyna Bardyga Gimnazjum nr 6

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Polina Zabolotna IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi

II miejsce ex aequo Julia Pieczka IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Dominika Wesołowska Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

III miejsca nie przyznano

Wyróżnienia:

Daria Barcz  Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

Dorian Mościcki IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi

Na wręczenie nagród i wyróżnień zapraszamy oraz wysłuchanie recytacji finalistów zapraszamy w styczniu 2018r., kiedy to odbędzie się uroczystość nadania IX Liceum Ogólnokształcącemu imienia Tadeusza Nowakowskiego, a wszystkich chętnych do zaprezentowania recytacji prozy Honorowego Obywatela Bydgoszczy w przyszłym roku - na drugą edycję Konkursu.