4.06.2018 - Edgary 2018

W dniu 4 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbyły się ''Edgary''. Jak co roku, uczniowie klas pre-IB naszego liceum przygotowali krótkie sztuki na podstawie nowel  amerykańskiego pisarza Edgara Allana Poe.

Fakt, że sztuki przygotowane przez uczniów klas pierwszych były krótkie, wcale nie znaczy, że były mało profesjonalne. Co prawda sztuka przedstawiana na parkiecie naszej sali gimnastycznej nie dorówna technicznie sztuce wystawianej w Dolby Theatre, aczkolwiek nie tylko o to przecież chodzi w teatrze. Większość sztuk doskonale oddało klimat nowel Poe?a i przekazało publiczności wiele ważnych wartości. Część grup zdecydowała się jednak zrezygnować z mrocznego klimatu i postawić na coś, można by rzec, innego i innowacyjnego, na przykład teatr kukiełkowy. Szczerze powiedziawszy owa zmiana klimatu wypadła dzisiaj znakomicie.

Aktorzy także spisali się świetnie. Zadbano również o scenografię, charakteryzację i podkład muzyczny. Sami jurorzy, a dokładniej absolwenci naszego liceum blisko związani z teatrem w naszej szkole, stwierdzili, że poziom tegorocznych Edgarów był naprawdę bardzo wysoki.

O wystrój sali gimnastycznej i organizację dzisiejszej imprezy zadbały uczennice klasy IIA, a opiekunami wydarzenia byli pan Marcin Czarnota i pani Dorota Niemczewska.

W tym roku wzrosła liczba przyznawanych nagród, natomiast nadal, jak zwykle, nagród dla wszystkich na nie zasługujących zabrakło. Dlaczego? Po prostu co roku pierwsze klasy na nowo zaskakują nas swoimi oryginalnymi pomysłami.

A oto laureaci nagród i wyróżnień:
Best play: ''The Spectacles'' - Jacek Lisiecki, Helena Szafkowska, Julia Sójka, Kalina Niewczas, Klaudia Archacka, Marta Łabuńska, Maria Niemczewska, Nicole Frydrych

Second best play: ''Morella'' - Oskar Smaga, Polina Zabolotna, Paulina Remus, Mathilda Schneider

Third best play: ''Soap burial'' - Klara Przybyła, Wojciech Wasilewski, Maciej Różycki, Radosław Wójt, Jerzy Jastrzębiec - Jankowski, Nastazja Bielicka, Maja Setcka, Julia Sumisławska

Best actor: Jacek Lisiecki

Best actress: Marta Jagła

Honorable mentions in acting: Adrianna Geppert,  Kamila Langowska

Best duo: Oskar Smaga, Mathilda Schneider

Honorable mentions in scenography:

''The Purloined Letter'' - Dominika Lewandowska, Alicja Solińska, Małgorzata Łusiak, Julia Racławska, Patryk Żółtowski,

''The Oval Portrait'' - Angela Kopczyk, Aleksandra Tews, Wiktoria Orłowska, Marta Karabasz, Martyna Tamborska

"The Facts in The Case of Mr. Valdemar" - Marta Jagła, Aleksandra Stegienka, Aleksandra Górna, Blake Watters, Julia Synowiec

Honorable mention in originality: "The Masque of The Red Death" - Wiktor Wilczyński, Tymoteusz Padczyk, Tomasz Orcholski, Marek Aranguren Wagner, Adam Perliński, Bartosz Żytowicz

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym FanPagu ...proszę kliknąć tutaj. 

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Statistics

Odsłon : 2070930

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi