Junior Drama

Kółko teatralne w języku angielskim ,,Junior Drama'''

Kółko teatralne działa od 2006 roku. Opiekunami są: Grażyna Dadzibóg i Katarzyna Siecińska. Współpracowali z nami również i inni angliści: Katarzyna Kowalik- Leśniewska i Anna Dolińska. Opracowujemy scenariusze lub korzystamy z gotowych. Od początku naszej działalności wystawiamy sztuki nie tylko w szkole, ale również bierzemy udział w różnego rodzaju przeglądach: Mini Drama Festiwal (gdzie nasi uczniowie zdobyli tytuły za najlepszą grę aktorską.), Wojewódzki Przegląd teatrzyków w Języku angielskim (nagroda za najbardziej Oryginalną Adaptację). Zapraszamy również Szkoły Podstawowe, dla których specjalnie przygotowujemy bajki lub skecze. Występowaliśmy również w kinoteatrze Adria. Co więcej sztuka ,,Romeo and Juliet,, prezentowana była przed gośćmi z Anglii, Turcjii i Włoch w ramach programu Socrates Comenius. Wystawienie dzieła Shakespeare wymagało od nas ciężkiej pracy. Stroje zostały nam wypożyczone z teatru Polskiego.

Kółko Teatralne skupia chętnych gimnazjalistów ze wszystkich klas naszej szkoły. Stwarza młodzieży możliwość twórczego rozwijania zainteresowań recytatorskich, aktorskich, teatralnych, muzycznych, plastycznych i innych. Wymyślamy sami nie tylko scenariusze, ale również scenografię, stroje i oprawę muzyczną.