MC Company

Młodzi, ambitni i zdolni - MC Company.

Company to grupa teatralna złożona z młodych, ambitnych uczniów chętnych poświęcić swój wolny czas aby poszerzyć horyzonty. Grupa została założona w 2004 roku przez Marcina Czarnote - nauczyciela języka angielskiego z 9 Liceum Ogólnokształcącego. W każdy sobotni poranek członkowie grupy spotykają się w szkolnej stołówce aby przeprowadzić próby i przedyskutować nowe pomysły. Marcin Czarnota, jak przystało na prawdziwego przywódce, korzysta ze swoich wcześniejszych doświadczeń związanych z teatrem służąc zawsze dobrą radą i celnymi uwagami. W międzyczasie jest dla swoich podopiecznych nie tylko nauczycielem ale też przyjacielem. Głównym celem grupy jest dostarczanie rozrywki publiczności ale także jak przystało na artystów, przekazanie widowni istotne treści. Praca nad scenariuszem i każdym pozostałym elementem przedstawienia wymaga, jak głosi motto grupy 'serca do walki i ambicji'. Wystawienie sztuki nie jest łatwym zadaniem i wymaga przygotowanie sceny, kostiumów i mnóstwa rekwizytów, a każdy z tych elementów jest kluczowy dla końcowego efektu. MC Company osiągnęła wiele sukcesów zarówna na arenie lokalnej jak i międzynarodowej. Największym osiągnięciem grupy pozostaje zajęcie drugiego miejsca w konkursie 'Shakespeare Competition' w 2008 roku. Konkurs odbył się w 'Topolówce' szkole z Gdyni także uczestniczącej w programie matury międzynarodowej. W zawodach uczestniczyły szkoły między innymi z Danii i Anglii. Aktorzy grupy lubią występy przed dużą publicznością jednak największym wyzwaniem są przedstawienia dla ich kolegów ze szkoły. Podczas nich młodzi adepci sztuki aktorskiej muszą dać z siebie wszystko aby zadowolić przybyłych i zachować sławę i szacunek na który z pewnością zasługują.

Zapraszamy do polubienia i obejrzenia Fanpagu MC Company ... kliknij tutaj

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii lub na fanpagu naszej szkoły

The Shadow over Main

Romeo and Juliet 2015