LAUREACI KONKURSU ZABYTKI NASZEGO REGIONU
Piątek, 15 Wrzesień 2017 05:48
9 września w Teatrze Letnim w Ciechocinku miała miejsce wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. W trakcie uroczystości nagrodzono laureatów XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zabytki naszego regionu. W tym roku zadaniem uczestników było napisanie pracy na temat Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości.  Uczniowie przedstawiali historyczny rozwój zabudowy wybranej miejscowości bądź jej części i swoje wypowiedzi dokumentowali zdjęciami. Jury konkursu, którego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, po przeczytaniu 55 nadesłanych prac wyłoniło laureatów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły. Z ogromną satysfakcją informujemy, że PAULINA ZIÓŁKOWSKA z klasy 3A zajęła 1 miejsce w konkursie, a ANNA MAMACH z klasy 2A i MICHALINA PIESIK z klasy 2b otrzymały wyróżnienia. Uczennice odebrały gratulacje i nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto instytucje wspierające konkurs przyznały nagrody specjalne. Praca PAULINY ZIÓŁKOWSKIEJ zdobyła uznanie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który przyznał uczennicy nagrodę rzeczową. Natomiast MICHALINA PIESIK otrzymała nagrodę rzeczową Redaktora Naczelnego ,,Gazety Pomorskiej''. Zaprzygotowanie uczennic do konkursu uhonorowane zostały również nauczycielki języka polskiego - p. Ewa Żukowska-Ciecierska i p. Katarzyna Damska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Relacja  z uroczystości na stronach kujawsko-pomorskie.pl oraz kpck.pl.

Odsłon : 1975547