Święto Różnorodności Bogactwa Językowego
Poniedziałek, 02 Październik 2017 03:01

29 września obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 4 Swięto Różnorodności i Bogactwa językowego. Włączyliśmy się w ten sposób w obchody europejskiego dnia języków, które organizowane są w wielu krajach europejskich.  Uroczystość miała charakter międzyszkolny, dlatego gościliśmy dyrekcje, nauczycieli i uczniów klas siódmych trzech bydgoskich szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi:
Sp nr 32 panią dyrektor Arlettę Popławską,
Sp nr 30 panią dyrektor Grażynę Zielińską,
 sp nr 46 panią dyrektor Lukrecję Trzemżalską - Naganowską.
Zespół szkół nr 4 reprezentowały panie wicedyrektor Anna Stegienka oraz wicedyrektor Monika Obrębska.
Podczas uroczystości, którą prowadzili Aleksandra Korzeb i Michał Markowski z klasy 2 ag, wystąpili nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 17 oraz IX Liceum Ogólnokształcącego.  Wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę serdecznie dziękujemy za wspólne przygotowania i pracę, a należą do nich:
Pani Ewa Żukowska-Ciecierska  -  prezentacja o pochodzeniu języków europejskich
Patryk Dzierża klasa 1 dl ? ?Oda do radości?
Jagoda Gąsiorowska i Agata Adamczyk klasa 2 cg ? piosenka w języku angielskim
Wiktoria ZIĘTARA klasa 2 cg ? piosenka w języku niemieckim
Julia Sumisławska klasa 1 bl ? piosenka w języku włoskim
Oliwia Fenslau klasa 3 ag ? piosenka w języku francuskim
Marcelina Fabrowska, Aleksandra Korzeb, Dobrosława Niewęgłowska  klasa 2 ag ? piosenka w języku angielskim
Lena Łyszkiewicz klasa 3 cl ? piosenka w języku hiszpańskim

Prezentacje w języku angielskim przedstawili:
Julia Sumisławska  1 bl ? Norwegia
Jakub Lotarski  2 ag ? Holandia
Wiktor Wildhirst 2 cg  ? Wielka Brytania
Julia Czerwińska, Marcelina Fabrowska, Alicja Grajkowska, Karolina Michalska, Dobrosława Niewęgłowska - uczennice klasy 2 ag, które pod kierunkiem pani Doroty Nelkowskiej nagrały film w języku francuskim.
Uczniowie klasy 2 bg, którzy przygotowali punkt powitalny, gdzie malowane były flagi europejskie.
Pani Beata Klein, która zaprosiła klasy 3 al,  3 bl, 3 cl i 2 al. Na wykład ?europejskie języki obce i ich pochodzenie? prowadzony przez panią doktor Annę Kapuscińską z katedry filologii germańskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Pani Dorota Nelkowska, która zorganizowała wraz z uczniami kawiarenkę.
Pan Dawid Urbański, pan Patryk Zarosa, Emilia Kochańska, Krzysztof Maziarczyk, Patryk Jankowski klasa 3 al i 3 cl-, którzy czuwali nad obsługa sprzętu i podkładem muzycznym podczas uroczystości.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom Gimnazjum nr 17 i Ix Lo za przygotowanie dekoracji oraz za zaangażowanie w organizację europejskiego dnia języków.
Aleksandra Świgoń i Katarzyna Kowalik-Leśniewska

Odsłon : 1911068