Dla maniaków Smartphonów
Piątek, 03 Listopad 2017 07:33
Zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym ,,Aplikacja może być przydatna na lekcji matematyki''.  Organizatorami konkursu są: nauczyciel matematyki Anna Bąkowska i informatyki Grażyna Kicińska. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów Zespół Szkół Nr 4 w Bydgoszczy. Zostanie przeprowadzony w dwóch osobnych kategoriach: dla uczniów gimnazjum i dla uczniów liceum.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I - polega na przygotowaniu samodzielnie w wersji elektronicznej prezentacji, w programie  MS PowerPoint, na temat ogólnie dostępnej i niepłatnej aplikacji dotyczącej zagadnień  matematycznych.
W pracy należy również uwzględnić: znajomość programu MS PowerPoint, maksymalnie 15 slajdów.
Prezentację należy przesłać do dnia 20 listopada 2017 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Do finału zostanie zakwalifikowanych autorów 5 najlepszych prezentacji w kategorii gimnazjum i liceum

Etap II to wystąpienie przed komisją konkursową polegającą na przedstawieniu powyższych prezentacji w czasie od 3 do 8 minut, w dniu 23 listopada 2017 roku. Uczniowie będą również odpowiadali  na postawione im pytania dotyczące ich prezentacji. Rozstrzygnięcie nastąpi w dniu konkursu. Jedną z form nagrody będzie uzyskanie wysokiej  pozytywnej oceny z przedmiotów z matematyki i informatyki.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo umieszczenie prezentacji na szkolnej stronie internetowej w celu zachęcania społeczności uczniowskiej do korzystania z urządzeń mobilnych w edukacji. Życzymy powodzenia!!
Anna Bąkowska i Grażyna Kicińska