Uwaga!!!
Środa, 20 Grudzień 2017 08:43
"SKKT Earthwalkers" i "Klub 479" (zrzeszający IVLO, VII LO i IX LO w Bydgoszczy) zaprasza uczniów Gimnazjum nr 17 i IX LO do udziału w projekcie pn. "Pozytywna Energia". Projekt ten realizowany będzie jako WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNA PO PÓŁNOCNEJ POLSCE I POŁUDNIOWEJ SZWECJI. Planowana trasa to Żarnowiec - Gdynia Orłowo - Karlskrona - Kalmar -  Olandia - Gdańsk. Termin wycieczki to 4-6 czerwca 2018 roku. Koszt całej imprezy to 590 zł. Wycieczka po południowej Szwecji z pewnością brzmi atrakcyjnie, ale to nie wszystko, ponieważ ten projekt edukacyjny, obok unikatowych widoków i atrakcji  Skandynawii, pozwoli Wam na poznanie praktycznych metody pozyskiwania energii po obu stronach Bałtyku. Poznamy wybrzeża klifowe i szkierowe, elektrownie konwencjonalne i alternatywne, muzea przyrodnicze i historyczne, a także odbędziemy przejażdżkę rowerową po Olandii podziwiając przy tym przyrodę tej przepięknej szwedzkiej wyspy. Będziemy łączyć teorię z praktyką. W ostatnim dniu wycieczki odbędzie się konkurs z wartościowymi nagrodami, a całość będzie opracowana w języku angielskim. Na pewno udział w tym projekcie wyzwoli w Was pozytywną energię Ze względu na małą liczbę miejsc (12) proszę o zgłaszanie się z zapisami do nauczyciela geografii Arkadiusza Szulca wraz z zaliczką w wysokości 150 zł (na rezerwację miejsca na promie, która dokonana będzie w styczniu). Tradycyjnie obowiązuje kolejność zgłoszeń.