Gala finałowa II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki
Niedziela, 15 Kwiecień 2018 18:16
Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala finałowa II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Sam Konkurs jest owocem wieloletniej, bardzo dobrej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 4 w Bydgoszczy, a Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. W tegorocznej edycji wzięło udział 39 szkół średnich między innymi z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Żnina, Włocławka, Grudziądza, Solca Kujawskiego, Mogilna, Świecia n/Wisłą i innych miejscowości naszego województwa. Zadaniem finalistów, którzy z powodzeniem przebrnęli przez etap szkolny i regionalny, było przedstawienie prezentacji na jeden z 20 tematów zaproponowanych przez organizatorów, oraz rozmowa z członkami Komisji Konkursowej w skład której weszli przedstawiciele sponsorów oraz organizatorów Konkursu: p. Jowanka Różańska, p. Karolina Waligóra, p. Katarzyna Kowalik-Leśniewska, p. Agnieszka Ługowska.
Decyzją Komisji Konkursowej laureatką I miejsce została Dominika Lasota z VI LiceumOgólnokształcącego w Bydgoszczy. Drugie miejsce zdobył Illia Smyrnov z Zespołu SzkółUniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jurorzy zdecydowali się przyznać dwa trzecie miejsca ex aequo, które przypadły Maciejowi Sioch z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu i Janowi Chojnowskiemu z IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wspaniałe nagrody. Dziękujemy nauczycielom ? opiekunom finalistów za pomoc, którą okazali Państwo w przygotowaniu swoich uczniów. Dziękujemy zaproszonym gościom, rodzicom za przybycie. Dziękujemy uczniom klasy 3b Gimnazjum nr 17, oraz 2C IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy za pomoc w organizacji i prowadzeniu gali finałowej. Dziękujemy Emilii Kochańskiej za fantastyczny występ wokalny. Organizatorami Konkursu są: p. Olgierd Rogoziński (pomysłodawca konkursu), p. KatarzynaKowalik-Leśniewska, p. Marcin Czarnota: IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy, p. prof. Irena Kudlińska, Katedra Lingwistyki Stosowanej, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Następna edycja już niebawem, .. w lutym 2019r. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału  na naszym Fanpagu ... kliknij tutaj.

Odsłon : 1911093