"Szwecja - Pozytywna Energia".
Wtorek, 19 Czerwiec 2018 09:04
W dniach 4-6 czerwca 2018 roku 8 uczniów Zespołu Szkół nr 4 wzięło udział w wyprawie geograficznej pn. "Szwecja - Pozytywna Energia". Celem wycieczki przedmiotowej była zapoznanie się z różnymi rodzajami energii odnawialnej, cechami środowiska przyrodniczego północnej części Polski i południowej Szwecji, a także poznanie walorów krajoznawczo-turystycznych odwiedzanych miejsc. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szczytowo-pompową elektrownię wodną w Żarnowcu i elektrownię w szwedzkim Kalmarze, gdzie do produkcji energii wykorzystuje się biomasę. Następnie uczniowie udali się na rajd rowerowy na Olandii, gdzie odwiedzili step Alvar, a także latarnię morską i rezerwat przyrody w Ottenby. Uczniowie zwiedzili także kilka atrakcyjnych turystycznie miejsc w Trójmieście jak Klif Orłowski i Skwer Kościuszki w Gdyni, a także Stare Miasto, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte w Gdańsku.
W projekcie udział wzięli uczniowie czterech bydgoskich szkół - Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Ogólnokształtących nr 4,  Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 32. w konkursie wiedzy podsumowującej wyprawę do Szwecji na 12 drużyn nasi uczniowie zajęli ex aequo dwa trzecie miejsca - gratulujemy!

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz FanPage  ... kilknij tutaj

Odsłon : 1974670