Zapraszamy do udziału
Wtorek, 18 Wrzesień 2018 20:11

Uniwersytet Szczeciński po raz dziewiąty organizuje Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Serdecznie zapraszam do udziału i promowania projektu. Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia, popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnicy (zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli) za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem, na parę: zdjęcie + tekst, która nadaje pracy sens poznawczy.

Nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety; nominacje do wystaw, kalendarzy, książek; oryginalne dyplomy. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna ? Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego ? za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Szczegółowe informacje, zgłoszenia, galerie laureatów 2010?2017 na stronie: www.mwo.usz.edu.pl

Odsłon : 2004779