Jak działa Rada Rodziców - kim jesteśmy?
Rada Rodziców to organizacja rodziców uczniów, działająca przy Zespole Szkół Nr 4 w Bydgoszczy, powołana do współdziałania rodziców z dyrektorem szkoły, radą pedagogiczną, samorządem uczniowskim, organami nadzorującymi szkołę oraz innyminstytucjami i organizacjami, w realizacji zadań szkoły.

Rada Rodziców składa się z przedstawicieli rad klasowych tzw.,,trójek klasowych'',wybranych przez rodziców danej klasy. Rada Rodziców na pierwszym zebraniu w nowym roku szkolnym wybiera spośród swoich członków prezydium(przewodniczący, zastępca przewodniczącego, sekretarz, skarbnik) oraz komisję rewizyjną. Szczegółowy zakres działania Rady ujęty jest w regulaminie. Zawiera on m.in. cele i zadania

Rady Rodziców, zasady wyborów członków, kompetencje prezydium i komisji rewizyjnej, zasady gospodarki finansami i wydatkowaniem funduszu Rady Rodziców.

Reasumując, można zatem stwierdzić, iż Rada Rodziców, mając swoje  umocowanie prawne w Ustawie o systemie oświaty, jako reprezentacja  ogółu rodziców, ma istotny wpływ na kształt i sposób funkcjonowania szkoły.