Finanse Rady Rodziców
- zasady tworzenia i wydatkowania funduszu
Gospodarkę finansową Rady Rodziców regulują odpowiednie przepisy wynikające z art.54 Ustawy o systemie oświaty oraz Regulamin Rady Rodziców Zespółu Szkół Nr 4  w Bydgoszczy. Zgodnie z tym Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł, głównie w celu wspierania  statutowej działalności szkoły.Podstawą działalności finansowej Rady Rodziców jest roczny preliminarz, czyli plan dochodów i wydatków na dany rok.

-akcja 1% dla mojej szkoły
Od lutego b.r. nasza szkoła stała się członkiem Stowarzyszenia ?Przyjazna Szkoła?. Jest to organizacja pożytku publicznego, dzięki której możemy rozpocząć zbiórkę środków dla naszej szkoły tzw. 1% .Aktualnie Stowarzyszenie to skupia ponad 8300 członków  z całego kraju. Początek roku kalendarzowego, to dla każdego podatnika obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. Tym razem możemy zrobi coś więcej.1%  naszego podatku możemy przekazać, poprzez  odpowiedni wpis na deklaracji podatkowej, na potrzeby naszej szkoły. W rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego-wpisujemy:

NR KRS 0000031762

oraz podajemy cel szczegółowy:

600000060386, Zespół Szkół Nr 4 w Bydgoszczy

Informacje powyższe zostały zawarte na specjalnie w tym celu wydrukowanych ulotkach, promujących naszą szkołę i podjętą inicjatywę 1%(wzór ulotki z załącznika).

Zainteresowanych dodatkowymi informacjami odsyłamy na stronę Stowarzyszenia: www.ps.org.pl

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję 1% dla mojej szkoły. Wiele szkół i innych placówek oświatowych, a także innych podmiotów zebrało w takiej akcji naprawdę znaczące środki.

Razem możemy więcej!!

-nr kont bankowych:

Rada Rodziców - klasy IB                28 1320 1117 2033 5845 3000 0002

Rada Rodziców - gimnazjum i pozostałe LO            43 1320 1117 2033 5845 2000 0002