Działalność SU

Kto możne lepiej znać problemy uczniów, jeśli nie oni sami? Zgodnie z tą myślą funkcjonuje Rada Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 4. W swych działaniach kierujemy się przede wszystkim dobrem uczniów. Do najważniejszych zadań Samorządu Uczniowskiego ZS nr 4 należy przedstawianie głosu młodzieży władzom szkoły, organizacja kolejnych wyborów do władz Samorządu, comiesięczne losowanie szczęśliwych numerków, a także prowadzenie uroczystego rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego. Staramy się również urozmaić życie codzienne swej placówki poprzez organizację konkursów oraz różnego rodzaju imprez okolicznościowych (m.in. kiermasz świąteczny, poczta walentynkowa). Ponadto SU co roku (w kwietniu) organizuje Szkolny Konkurs Wiedzy o Bydgoszczy dla klas gimnazjum, a także (pod koniec roku szkolnego) przyznaje nagrody dla nauczycieli w następujących kategoriach; Złota Piła Roku (dla najbardziej wymagającego nauczyciela, Pluszowy Miś Roku (dla największego przyjaciela ucznia), Złote Pióro Roku (dla najpiękniej mówiącego nauczyciela), oraz Złoty Wieszak Roku (dla najlepiej ubranego nauczyciela). Podczas zebrań, które odbywają się co środę o godz. 12.15 w pokoju Samorządu (sala nr 10), planujemy kolejne wydarzenia. Członkowie Samorządu reprezentują szkołę na spotkaniach, konferencjach, debatach organizowanych przez inne szkoły oraz lokalne i ogólnopolskie instytucje. Członkowie Samorządu uczestniczą także w ważnych dla Polski i Bydgoszczy uroczystościach. Ponadto Samorząd ZS nr 4 ma swoich reprezentantów w Młodzieżowej Radzie Miasta Bydgoszczy. Władze Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 4 to przede wszystkim Rada Samorządu, której przewodzą Przewodniczący i Wiceprzewodniczący ds. Liceum nr IX oraz Przewodniczący i Wiceprzewodniczący ds. Gimnazjum nr 17. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawuje Pan Dawid Urbański, miłośnik historii Bydgoszczy, Jednak Samorząd to przede wszystkim grupa silnie zmotywowanych ludzi, pełnych nowych pomysłów i wciąż chętnych do ich realizowania.