23 maja - Wolontariusze w akcji
Wolontariuszki IX LO i Gimnazjum nr 17 obsługiwały największą imprezę biegową w Bydgoszczy - Festiwal biegowy PKO, w którym wystartowało ponad 3 tysiące zawodników. Ich pracę docenili organizatorzy i zawodnicy składając podziękowania na ręce opiekunka grupy p. Aleksandry Achler -Wesołowskiej Swoje zadowolenie z organizacji Wolontariatu w naszej szkole podczas tak wielu imprez sportowych wyrazili również rodzice uczennic, które swój wolny czas przeznaczają na tak pożyteczną działalność.

Punkt żywieniowy w którym pracowaliśmy był obsługiwany z 2 stron, co wymagało podwójnej pracy i koncentracji od wolontariuszek. Przygotowanie stanowisk i podawanie napojów oraz żywności a także sprawne porządkowanie trasy z wyrzucanych przez zawodników kubków, aby trasa była bezpieczna sprawiło że kilka godzin pracy w szybkim tempie minęło wyjątkowo szybko. Więcej zdjęć na Fanpage Szkoły.

Odsłon : 2051733