Godziny sekretariatu
Informujemy, że od 6  lipca sekretariat jest czynny w godzinach od 8-14.00

Drodzy maturzyści!!!

Rozdanie wyników egzaminu maturalnego odbędzie się 3 lipca o godz. 10.00.  Zapraszamy.

"Tour de Cuiavia"
Dnia 9 czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 4 oraz uczniowie z kilku innych bydgoskich szkół wzięli udział w wyprawie geocachingowej pn. "Tour de Cuiavia". Celem wycieczki była popularyzacja geocachingu wśród młodzieży jako alternatywnej formy aktywnego wypoczynku. Trasa tej wyprawy geocachingowej wiodła przez Solec Kujawski, Toruń, Gniewkowo, okolice Inowrocławia i Bydgoszcz. Podczas wycieczki uczniowie mogli dowiedzieć się zarówno podstawowych, jak i bardzie zaawansowanych technik "keszowania". Organizatorami wycieczki byli nauczyciele Arkadiusz Szulc i Agnieszka Lica-Zawodzińska, którzy także są geokeszerami. Warto dodać, że nasza szkoła jest wiodącym ośrodkiem edukacyjnym w kwesii geocachingu. Tylko w tym roku szkolnym odbyły się w naszej szkole dwa eventy geocachingowe ("Australia Day" i "Geocaching dla początkujących"), wyjazd szkoleniowy "Tour de Cuiavia", a uczniowie mieli wiele okazji do "keszowania" podczas wycieczek szkolnych i sobotnich warsztatów krajoznawczo-turystycznych. Let's Go Geocaching! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym Fanpagu ... kliknij tutaj.

Fieldowork - Geography HL
Pod koniec maja uczniowie IB z grupy "Geography HL" wzięli udział w zajęciach terenowych w Pieczyskach, których celem było przeanalizowanie wpływu turystyki i rekreacji na środowisko naturalne Pieczysk. Uczniowie mieli okazję zbadać jakość wody w Zalewie Koronowskim, koncentrację CO2 w powietrzu oraz zaobserwować wpływ człowieka na okoliczną faunę i florę. Efektem końcowym zajęć terenowych będzie praca badawcza czyli tzw. fieldwork. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym FanPagu ... kliknij tutaj.

"Szwecja - Pozytywna Energia".
W dniach 4-6 czerwca 2018 roku 8 uczniów Zespołu Szkół nr 4 wzięło udział w wyprawie geograficznej pn. "Szwecja - Pozytywna Energia". Celem wycieczki przedmiotowej była zapoznanie się z różnymi rodzajami energii odnawialnej, cechami środowiska przyrodniczego północnej części Polski i południowej Szwecji, a także poznanie walorów krajoznawczo-turystycznych odwiedzanych miejsc. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szczytowo-pompową elektrownię wodną w Żarnowcu i elektrownię w szwedzkim Kalmarze, gdzie do produkcji energii wykorzystuje się biomasę. Następnie uczniowie udali się na rajd rowerowy na Olandii, gdzie odwiedzili step Alvar, a także latarnię morską i rezerwat przyrody w Ottenby. Uczniowie zwiedzili także kilka atrakcyjnych turystycznie miejsc w Trójmieście jak Klif Orłowski i Skwer Kościuszki w Gdyni, a także Stare Miasto, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte w Gdańsku.
W projekcie udział wzięli uczniowie czterech bydgoskich szkół - Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Ogólnokształtących nr 4,  Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 32. w konkursie wiedzy podsumowującej wyprawę do Szwecji na 12 drużyn nasi uczniowie zajęli ex aequo dwa trzecie miejsca - gratulujemy!

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz FanPage  ... kilknij tutaj

Zapraszamy!!!