Zapraszamy do udziału

Uniwersytet Szczeciński po raz dziewiąty organizuje Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Serdecznie zapraszam do udziału i promowania projektu. Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia, popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnicy (zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli) za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem, na parę: zdjęcie + tekst, która nadaje pracy sens poznawczy.

Nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety; nominacje do wystaw, kalendarzy, książek; oryginalne dyplomy. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna ? Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego ? za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Szczegółowe informacje, zgłoszenia, galerie laureatów 2010?2017 na stronie: www.mwo.usz.edu.pl

Sukces Adriana Kondrackiwgo
Uczniowie Gimnazjum nr 17 łączą naukę z treningami sportowymi w bydgoskich klubach sportowych, osiągając liczne sukcesy i rozwijając swoje pasje.  Adrian Kondracki z klasy 3 ag trenuje wioślarstwo w  Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim. W sobotę 15 września odbyły się Mistrzostwa Województwa na torze regatowym Brdyujście, podczas których Adrian Kondracki zdobył wraz z kolegami srebrny medal na czwórce podwójnej bez sternika.  Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 Adrian zdobył srebrny medal w Wioślarskich Mistrzostwach Polski na Malcie w Poznaniu, w grudniu 2017 roku zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergonometrze Wioślarskim.  Wierzymy, że sportowa kariera Adriana nadal będzie się rozwijała.  Gratulując sukcesów życzymy kolejnych medali na następnych zawodach!

Byliśmy na Salonie Maturzysty

W piątek, 7.09 uczniowie klasy IIIC uczestniczyli wraz z opiekunami - wychowawcą p. Małgorzatą Zielińską oraz p. Olgierdem Rogozińskim - koordynatorem współpracy ze szkołami wyższymi w tegorocznej odsłonie Salonu Maturzystów, który odbywał się w dniach 6-7 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach ekspertów z OKE w Gdańsku o maturze z poszczególnych przedmiotów, oraz zapoznali się z ofertą studiów wielu szkół wyższych z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego.

Spotkanie koordynatorów programu Erasmus +
W dniach 2-4 września 2018 r. w szkole partnerskiej w Vic w Hiszpanii odbyło się trzecie zebranie koordynatorów programu Erasmus +.  Udział w nim wzięła koordynator ZS nr 4 pani Renata Kujawa.  Celem spotkania było podsumowanie pierwszego roku pracy w projekcie "Futureyezing ". Ustalono także plan pracy zespołów międzynarodowych na rok szkolny 2018/2019. Pani koordynator zapoznała się z miejscem kolejnej wymiany naszych uczniów i gronem nauczycieli pracujących w szkole goszczącej w Vic. Grupa uczniów z ZS nr 4 odwiedzi Hiszpanię w dniach 11-17 listopada 2018 roku. Tematem roboczym spotkania będzie "Ochrona środowiska i rekreacja".

Przegląd talentów
Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy do udziału w 7 szkolnym przeglądzie talentów!!! Tradycyjnie zachęcamy młodzież naszej szkoły do zaprezentowania swoich talentów w następujących kategoriach: plastyka,fotografia, literatura, taniec i muzyka.

•  W celu uczestnictwa w przeglądzie talentów plastycznych należy przygotować 2 prace plastyczne w dowolnym stylu i o dowolnej tematyce.
  • Uczniowie chcący zaprezentować się w kategorii fotograficznej muszą przygotować 6 zdjęć własnego autorstwa (temat i format dowolny).
  • W kategorii literatura należy popisać się fragmentem opowiadania własnego autorstwa(do 2 stron A4, czcionka Calibri 14) lub dwoma wierszami własnego autorstwa(czcionka Calibri 14).
  • Prace będą prezentowane na szkolnych korytarzach  od 15.10 do  26.10. Tancerze i muzycy zaprezentują się podczas koncertu przed społecznością szkolną 26 października.
  • Niezmiennie jurorami jesteście Wy -uczniowie naszej szkoły. Głosowanie odbędzie się  podczas zwiedzania wystaw ,w trakcie godzin wychowawczych, w drugim tygodniu przeglądu. Na parterze i pierwszym piętrze będą stanowiska organizatorów, przy których uczniowie będą oddawać swoje głosy.
  • Jeśli chcecie wziąć udział należy zgłosić wolę uczestnictwa  do 21 września . Zapisy przyjmuje pani Katarzyna Siecińska.  Prace  natomiast muszą być dostarczone do 10 października do p.Siecińskiej.

Odsłon : 1976328