Wybieramy osobowość, która ma szansę zmienić świat...
W dniach 24-26 października w PPNT Gdynia odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week.

W programie Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem przedstawicieli  biznesu i instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory.

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jak co roku, podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 wybranych spośród 160 najlepszych projektów  badawczych z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z uznanych ekspertów i autorytetów naukowych.

Z naszej szkoły, by zaprezentować swoje projekty na to wydarzenia jedzie troje uczniów z klasy 1 BL:
Dorian Żarna i Wiktor Kuś z projektem "Innowacyjny Moduł Napędowy"
Jan Paczkowski "Brailee View - czytnik skali szarości dla niewidomych".

Dodatkowo każdy z nich bierze udział w plebiscycie "Innowator Jutra", którego hasłem jest "Wybieramy osobowość,
która ma szansę zmienić świat...". Głosować można tutaj!
 Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas finału w Gdyni.

Głosować można od dzisiaj. Serdecznie zapraszamy!

Odsłon : 2037024